Cengiz Ergün "Manisaspor'un yıkımı 2016'da başladı

Spor
Cengiz Ergün "Manisaspor'un yıkımı 2016'da başladı

Ligin bitimine 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve küme düşen Manisaspor’la ilgili de önemli açıklamalar yapan Başkan Ergün, “Manisaspor’un yıkımı 16 Haziran 2016’da yapılan kongreyle başladı” dedi.

Başkan Ergün, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Manisa Büyükşehir Belediyespor Bergama’da yapmış olduğu deplasman maçını 2-1 kazanarak ligin bitimine 5 hafta kala şampiyon oldu. 17 puan gibi bir fark atarak şampiyonluğunu ilan etti. Bergama maçı dönüşünde çok güzel bir kutlamayla evin önüne gelip beni onure ettiler. Başkanımız, teknik heyet, futbolcularımız, hocalarımızın, kulübün tamamını kutluyorum. Kimin emeği geçtiyse Allah herkesten razı olsun. Her şey başarıya endeksli. Manisa Büyükşehir Belediyesi ilk defa 2. lige çıkıyor. Biz yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz. Bütün sene boyunca arkadaşlarımız tarama yapıyor, herkes tüm maçların incelemelerini yapıyor. Manisaspor’a konu geldiğinde, üzülmemek elde değil. Biz o kulübe yıllarımızı verdik. Tarihinde 3. ligten alıp süper lige taşıma noktasında bütün emek veren Vestel ve yöneticilere bir kez daha teşekkür ediyorum. 2 sene önce bir birliktelik sağlanarak düşen bir takımı şampiyon yaparak tekrar lige çıkarmıştık. Ben yıllardır bunu söylüyorum. Neden siyaseti sokuyorsunuz? Spora siyaset girerse burada başarı beklemeyin. Spor bir uzlaştırıcı, barıştırıcı, bütünlüğü sağlayan bir faktör. Siyaseti siyaset kulvarlarında yapalım ama spora siyaset karıştırmayın diye her platformda söyledim. Zaman her şeyin ilacı. Manisaspor’un yıkımı 16 Haziran 2016’da yapılan kongreyle başladı. Bu çok önemli bir tarih. Bu tarihte Manisaspor’un yıkımını yazdılar” dedi.

 

“KULÜBÜ BU HALE GETİRENLER NEREDE?”
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu kulübü bu hale getiren o günün başkanı, ona destek verenler, o omuzlara kaldıranlar bugün şu şartlarda acaba neredeler? Ona destek veren siyasiler bugün neredeler? Bir Manisalı dönsün baksın o günlere. O siyasiler de bir aynaya baksın. Bu takımın bu hale getirilmesinin sebebi bunlar. Böylesine insanların eline bırakanlar onlar. Ne acıdır ki Maniasapor bu hale getirildi. Bunun üzerine yine siyaset yapıp, yine propaganda yapıp Manisa Büyükşehir Belediyespor’un sağladığı başarıya kimse gölge düşüremez. Biri düşüyor, biri çıkıyor. Herkes çuvaldızı önce kendine batıracak. Biz tabii ki üzgünüz. Borcun bile bilinemediği bir kulübü bu hale getirenlerden hesap sorulmadı. 2 gündür sosyal medyada sanki Cengiz Ergün bu kulübü düşürmüş gibi davranıyorlar. Bizim başarılı olduğumuz için üzülen çok var. O gün o kongrede ‘Cengiz Ergün bu kulübü almasın’ diye hareket eden herkese bir kere daha söylüyorum, neredesiniz? Takım Elazığ’a gidecek, uçak parası bulamıyor. Şimdi kimse Cengiz Ergün’e ‘bu kulübü bu hale sen getirdin’ deme hakkını kendinde bulamaz. Allah hep doğrunun yanında, ben bunu biliyorum. Allah da insanın kalbine göre veriyor, çünkü hainlik yok, kötü düşünce yok” diye konuştu.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.