Yeni hastanede sigorta skandalı

Gündem
Yeni hastanede sigorta skandalı
Manisa’da bu yıl hizmete açılması planlanan 400 yataklı Merkez Efendi Devlet Hastanesi binasının iç ve dış cephe cam ve çevrelerinin temizliğinde çalıştırılan işçilerin sigortasız çalıştırıldığını iddia edildi. Bir başka iddia da ise günlük 20 işçinin çalıştığı hastanede, sigortalarının yapılmaması adına işçiler günü birlik tutuluyor.
Manisa’da 2015’te inşaatı başlayan 400 yataklı Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin inşaatı tamamlandı. 112 milyon liraya mal olacak hastane, son rötuşların ardından bu yıl içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Merkez Efendi Devlet Hastanesi yetkililerince hastanenin hizmet binasının iç ve dış cephe, cam ve çevrelerinin temizliğini ile bina kapı, ıslak zeminler odalar, koridor, merdivenler, yangın merdivenleri, asansör, yemekhane, tam açık ve kapalı alanların temizliği ihale edildi.
Ortalama günlük 20 işçinin çalıştığı hastanede iddiaya göre sigortalarını kontrol eden işçiler şoke oldu. Çalıştıkları süre içerisinde işçilerin sigortaları gösterilmezken, sigortalarının yapılmaması adına işçilerin günü birlik tutulduğu da iddialar arasında yer aldı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.